Kvarnen Cup 2019

Sveriges största herrseniorturnering i innebandy

Spelschema/resultat

Gruppspel lördag 11 maj: 

 

Tid

Grupp

Hall

Hemmalag

 

Bortalag

Resultat

08:00

A

Edbohallen Kvarnbergsplan   Sundbyberg 3-11

08:00

A

Östrahallen Karlberg   Järfälla B 2-2

09:00

B Östrahallen Västerhaninge   Fullersta 1-1
09:00 B Edbohallen Högdalen   Värmdö C 0-2

09:00

C Skogåshallen Vendelsö   Östermalm 6-5

09:55

C Östrahallen Erikslund   FBC Aspen 6-0

09:55

D Edbohallen Farsta B   Frej Täby 4-4

09:55

D Skogåshallen IBF Täby   Torshälla U 1-5

10:45

E Östrahallen Ingarö B   BC Nytorget 1-5

10:45

E Edbohallen Tomtberga   Ängby 3-1

10:45

F Skogåshallen Älvsjö B   Grimsta B 5-3

11:35

F Edbohallen Skogås/Tr. B   Vällingby 1-2

11:35

A Östrahallen Järfälla B   Kvarnbergsplan 6-1

11:35

A Skogåshallen Sundbyberg   Karlberg 5-6

12:25

B Östrahallen Högdalen   Västerhaninge 0-3

12:25

B Edbohallen Värmdö C   Fullersta 4-8

12:25

C Skogåshallen Erikslund   Östermalm 2-2

13:20

C Edbohallen FBC Aspen   Vendelsö 4-7

13:20

D Skogåshallen Torshälla U   Farsta B 4-3

13:20

D Östrahallen Frej Täby   IBF Täby 5-1

14:10

E Östrahallen BC Nytorget   Tomtberga 3-1

14:10

E Edbohallen Ängby   Ingarö B 2-1

14:10

F

Skogåshallen Grimsta B   Vällingby 5-4

14:55

F

Östrahallen Älvsjö B   Skogås/Tr. B 4-1

14:55

A

Edbohallen Järfälla B   Sundbyberg 5-0

14:55

A

Skogåshallen Karlberg   Kvarnbergsplan 9-1

15:40

B

Östrahallen Västerhaninge   Värmdö C 2-1

15:40

B

Edbohallen Fullersta   Högdalen 5-3

15:40

C

Skogåshallen Vendelsö   Erikslund 1-2

16:30

C

Östrahallen Östermalm   FBC Aspen 2-1

16:30

D

Edbohallen Torshälla U   Frej Täby 3-2

16:30

D

Skogåshallen IBF Täby   Farsta B 2-3

17:15

E

Skogåshallen BC Nytorget   Ängby 2-2

17:15

E

Edbohallen Tomtberga   Ingarö B 2-1

17:15

F

Östrahallen Vällingby   Älvsjö B 5-4

18:00

F

Östrahallen Grimsta B   Skogås/Tr. B 2-0

 

Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.(info & kontakt)